24.12.2012

haftasonumuz..

soğuk ve kapalı bir pazartesi gününden merhaba..
böyle bir havada nedense sıcacık evimde elimde sıcak bir bitki çayı,televizyonun karşısına uzanmış keyif yaparken hayal ediyorum kendimi :) mayışmış,uyku moduna geçmiş.. ama evdeyken hiç böyle bir keyif yapma imkanım olmuyo,daha doğrusu aklıma gelmiyo hayalimi gerçeğe çevirmek:)
 evde olunca da bir işe başlıyorum,sıkılıp başka işe geçiyorum,o işi yaparken aklıma başka bişey geliyo bu sefer ona başlıyorum,sonra aklıma ilk yapmaya başladığım iş geliyo,hepsini bırakıp direk ona yöneliyorum ve bu kısır döngü akşama kadar sürüyo:) akşamda sanki çok iş yapmışım gibi oturup dinlenmek istiyorum,bu sefer de yemek bulaşık,çay,çerez,kek,kurabiye,evi topla,ecrinle oyna sonra onu binbir nazla uykuya ikna et,pijama giydir,dişlerini,fırçalamasını sağla,sonra ondan önce uykuya dal :)) yani bu koşuşturmaca içinde ayaklarımı uzatıp televizyon karşısında bitki çayımı yudumlamak bir hayalden öteye geçemiyo:)) ama kararlıyım birgün olacak..
hafta sonu da öyle güzel hayallerim vardı,özellikle pazar günü.eşimin yeni aldığı dikiş makinesiyle (çok dikiş biliyormuşum gibi ) dikiş dikecektim.cts de evi temizleyip pazar temizlikle uğraşmayacaktım.öyle olmadı tabi :))
cts günü eşim muayenehane de ona yardım etmemi rica etti,bende makul bir ücret karşılığı kabul ettim :)) akşama kadar birlikte dolgu,çekim,kanal,kan,tükürük(neyse daha fazla iğrençleşmiyim :)) eşliğinde günü bitirdik,akşam da naz yapmaya yüzüm oldu,pizza söyledik,yemek bulaşık derdi çıkmamış oldu.

pazar günü de 3müz birlikte evi temizledik,ecrin odasını topladı,ben evi süpürdüm,babamız da toz aldı,böyle imece usulü oluncada işimiz çabuk bitti,gerçi bu sırada akşam oldu,yemeğimizi yedik,ecrinle aklımıza kek yapmak geldi,hiç vakit kaybetmeden malzemelerimizi hazırladık,çırptık,pişirdik,saat 10 olmuştu o esnada,yanına da taze sıkılmış bilimum meyvelerden oluşan meyve suyu.. ben fotoğraf çekene kadar yarısı gitmişti kekin,bi kısmı da komşu hakkı diye komşulara gitti:)kalanı da bu şekilde.. sevgiler
made by B.B.

2 yorum:

Selcen dedi ki...

oy kuzum beniiim ayaklarını uzatıp oturamıyomusun sen kıyamaam :))) ooof nerde o günler artık :D beni baaak dikiş makinası mı aldın? ayy ben de istiyorum ama beklemedeyim hala :D

şirin tasarımlar dedi ki...

evet yaaa hiç öyle keyif yapamıyorum:((aynen eskidenmiş o günler.. deliii yaa şimdi gördüm şiveni yazarken:) seni diyom baaak yeni aldım dikiveriyon garii güzel güzel:)yaa öyle uygun bulduk bimden eşim görmüş alalım mı dedi,ben de hemen atladım tabii,o gün bugündür başından kalkmıyorum,küçük küçük yastıklar diktim,damacana örtüsü,şimdi de ecrinle ikimize mutfak önlüğü dikmek istiyorum ,bakalım yapabilirim inşallah.