18.12.2012

KEÇELERLE İLK TANIŞMA

bunlardaaaaa benim yeni merakım:)
sonunda benim de keçelerim oldu,kargo elime geçer geçmez hemen fotoğrafladım.ve aklımda olan kapı süsümü vakit kaybetmeden yapmaya koyuldum,bakalım nasıl olmuş????
evin girişi ne kadar güzel ve özenilmişse daha girmeden evin de öyle olduğu izlenimini verir bana,o yüzden benim için evin dışı da içi kadar önemlidir,kapının dışındaki ayakkabiların düzeni,paspasın kapıyla uyumu,kapı süsü..vs, ben de bu uyumu yakalamaya çalıştım,beyaz kapım ve çiçekli paspasıma uygun kapı süsü yaptım hemen..
bu kadar zevkli bir şey olduğunu bilseydim şimdiye kadar beklemeden hemen keçe olayına el atardım :)) insanın yaptıkça yapası geliyo,bir şeyi bitirmeden yeni yeni başka fikirler oluşuyo,bayıldım ben bu keçe işine..
kapı süsümü de ayrıca çok sevdim, aslında böyle bir düşüncem yoktu,herşey ev yapmaya çalıştığım şu kırmızı çatılı şeyin kuş yuvasına benzemesiyle başladı,ben de iyi fikir deyip kuş yuvasına dönüştürdüm,ordadaki minik pembe kuş bizim minik prensesimiz,açık pembe kuş annemiz,mavi de babamız oldu:)) evimizde bizim kuş yuvamız:)) bitirdikten sonra elimden bırakamadım,çok sevdik kızımla :)göz renklerimize kadar ince düşündük:) sırada diğer keçe çalışmalarım..
made by B.B.

ŞİRİN GÖRDÜĞÜM NE VARSA..:)

ŞİRİN TASARIMLAR adlı bloğumu 2 sene önce sadece yaptığım kurabiye ve pastaları yayınlamak için açmıştım, ama şimdi bakınca bloğumun adına haksızlık yaptığımı düşünüyorum :) yapılacak, yapılmış,düşünce aşamasında olan ve ya yayınlamak istediğim o kadar çok şirin tasarımlarım var ki :)) ben de bloğumun gidişatında köklü bir değişiklik yapıp şirin olduğunu düşündüğüm her şeyi paylaşmaya karar verdim, kurabiye ve pastalara da devam bu arada :)
çook uzun bir zamandır bloğuma yazamadım, en son paylaşımım mayıs ayında. yaza doğru öyle bir yoğunluk vardı ki hayatımda,taşınma telaşımız,çocuklarımızın yıl sonu gösterileri ( bu arada belirteyim,özel bir anaokulunda idarecilik yapıyorum),o gösterilerden de bir kaç kare paylaşmak isterim,çok şirin olduklarını düşünüyorum çünkü :))
bunlar minik 3-4 yaş grubumuzdan minik filler ve arılar..

hepsi çok tatlı ve başarılıydılar...

bu minikler de 5-6 yaş grubu (o zamanlar 6 yaş grubu da vardı:((,şimdi malesefen büyük öğrencimiz 5 yaşında)


BİR BAŞKADIR BENİM MEMLEKETİM  şarkısında muhteşem bir dans gösterisi sundular, en önde kafası öne eğik olan prenses de benim kızım ECRİN.

ve alkışlaaaarrrr.....:))
                                      bunlar da okul öncesi yürüyüşü için hazırladığımız el baskılı tişörtlerimiz..


ve minik ellerle tişörtlerin hazırlanma aşaması..


 en son sergimizle ilgili de bir kaç şirin fotoğraflar eklemek istiyorum:)) 
okulumuzun ilk senesinde miniklerimizle güzel ve başarılı bir yıl geçirmenin mutluluğu içinde 2011-2012 eğitim öğretim yılını tamamlamış olduk böylece..

 ama tüm bunların ne kadar yorucu emek isteyen bir süreç olduğunu yaşayarak öğrenmek gerekiyormuş,yorucu ama bir o kadar da keyifliydi,öğrencilerimizin gösteri de giydikleri kıyafetleri de tasarlama ve dikme işini de üstlenince nefes almaya fırsat bulamadığımız bir hafta geçirmiştik,burdan da herşeyi birlikte yaptığımız sevgili öğretmenimiz mügeye sevgiler:)

geçen seneyi bu şekilde bitirmiş olduk,ama daha yükleyeceğim çok fotoğraflar var,bu konu da şimdilik bu kadar.. darısı bu senenin başına..