26.01.2013

20 yıl sonra...

 
eveeet tam 20 yıl sonra hiç görmediğim arkadaşımla buluşuyoruz bugün.. 20 yıl deyince birden kendimi çok yaşlanmış hissettim:( ama ilkokul arkadaşımdan bahsediyorum çoook önceden yani,o kadar da yaşlı sayılmam:) 30 yaşına girmeye bir kaç ayın kaldığı şu günlerde böyle yılları saymasam daha iyi olacak sanırım,psikolojimin bozulmaması için:)
neyse konuya gelelim, (İzmir Ödemişte) ilkokuldayken yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediği,öğretmenlerin bile bizi ikiz sandığı o derece samimi olduğumuz dostum vardı,hem de hayatımdaki ilk arkadaşım oydu,ilkokuldan ayrılırken aylarca ağlamıştık ayrılmak istemediğimiz için,sonra da orta okulda ayrı okullara gittik,orda farklı arkadaşlar,dostlar edindik ki onların hayatımdaki yerleri asla doldurulamaz,burdan da yeri gelmişken söyliyim,sizi çoook seviyorum..iyi ki varsınız..
neyse konuyu dağıttım sanırım,ilkokuldan sonra görüşme fırsatımız hiç olmadı,bir kaç kere yolda karşılaşmanın dışında.geçen senelerde facede bulduk birbirimizi,o istanbulda oturuyormuş,edebiyatta okuyormuş(uzakta olsak da aynı yolda ilerliyormuşuz,şuan ikimizde edebiyat son sınıfız) eşi doktormuş,benim de.. ama hiç fotorafı yok,göremedim kendisini,sürekli istanbula gelirseniz görüşelim diyordu ama hiç mümkün olmadı,geçenler de siz gelemiyorsunuz bari ortak bir yerde buluşalım dedi,bursaya karar verdik 1 ay sonrası için.pek gerçekleşeceğini düşünmüyordum açıkçası,işlerimiz olur,iptal etmek zorunda kalırız diyordum ama işlerimizi ona göre ayarlayınca bir problem çıkmadı,inşallah çıkmaz da.. bu akşam nasipse bursaya gidiyoruz,onlar da birazdan yola çıkacaklar,öğretmen evinde kalmayı,yarın da dobruca sosyal tesisleri diye bir yerde kahvaltı planlıyoruz.ikimiz de bursayı bilmiyouz,tavsiye üzerine orayı plana dahil ettik.nasıl geçecek bilmiyorum,20 sene sonra görüşecek olmanın heyecanı var üzerimde..nasıl tanıyacağımı bile bilmiyorum. inşallah herşey çok güzel geçer..

made by B.B.

4 yorum:

Rümeysa dedi ki...

İnsan ne çoçukluğundaki gibi masum.
ne çoçukluğundaki kadar günahsız..
Seneler sonra ne kadar çok şeylerin değiştigini arkadaşınla konuşmaya başladıktan sonra daha iyi anlayacak ne kadar farklı hayatlara sahip olduğunun farkına varacaksın belkide....

şirin tasarımlar dedi ki...

rümeysacım belki de çocukluğumuzdaki günahsız,masum,tertemiz kalple menfaatsiz düşüncelerle başladığımız içindir ki aradan geçen onca zamana rağmen sanki daha dün birlikteymişiz kaldığımız yerden devam ettik,çok güzel geçti..

Selcen dedi ki...

oy kuzuuumm Ben de seni çok seviyorum yaa nasıl özledim var ya. Çocukluk arkadaşlıkları hayatımdaki en harika insanlarsınız. Yıllarca görüşmesek de görüştüğümüz an kaldığımız yerden devam edicez biliyorummm. Yok anneem yok kuzuuumm :))))

şirin tasarımlar dedi ki...

ama ben seni çoook özledim yaa,gerçekten yerinizi kimse tutamıyor,yıllar sonra bile görüşsek aynı deli olarak kaldığımızı bilmek çok güzel :))