21.01.2013

en güzel sevgiliye..


 Mevlid kandilinin yaklaştığı bugünlerde yoğun bir telaş içindeyiz,okulda miniklerimizle mevlid kandiline özel bir program hazırlıyoruz. Peygamber Efendimizi şimdiden tanısınlar,sevsinler,değerini bilsinler.. 
hepsi de birbirinden heyecanlı,doğum günü dendiğinde ilk akıllarına pasta ve hediyeler geliyor miniklerin. akıllarında bugünün önemi yer etsin diye büyük bir pasta almayı düşünüyorum,salavatlar eşliğinde kesmek için,bir de doğum gününde peygamberimize vermek için güzel bir hediye hazırlıyoruz.büyük bir kuru ağaç dalına her yaptığımız iyilik için bir gül ekliyoruz,yapraklarına da yaptığımız iyiliği yazıyoruz.örn: arkadaşımızla oyuncağımı paylaştım,yemeğimi sağ elimle yedim,anneme yemek hazırlarken yardım ettim..vs buna benzer pekiştirilmesini istediğimiz tüm davranışları yazıyoruz, ağacımızın adınıda İYİLİK AĞACI koyduk.her iyilikte pembe bir gül açıyor ağacımızda,nerdeyse dolmak üzere.. 4-5 yaşlar üzerinde çok etkili bir yöntem,küçük çocuğu olan annelere tavsiye ederim iyilik ağacını.biz de o güllerle doldurduğumuz ağacımızı,o gün yanımıza geleceğine inandığımız Peygamber efendimize hediye edicez. minikler 3 tane ezberledikleri ilahileri söyleyecek,programın sonunda da yaptıkları iyiliklere karşılık peygamberimizin de onlara hediye gönderdiğini düşünmeleri için minik hediyeler alıp ceplerine saklamayı düşünüyorum.bu programa anneleri de gelecek.öncelikle bir açılış konuşması olucak,belki bir slayt olabilir.2 gün kaldı,o gün inşallah hayal ettiğim gibi güzel geçer,ben de hemen fotoğraflarla birlikte paylaşırım. bu konuda başka ne tür etkinlik yapılabilir,fikirleri olanlar lütfen paylaşsın.şimdiden Mevlid Kndiliniz mübarek olsun..
made by B.B.

4 yorum:

Duru Ecrinin Annesi dedi ki...

süper yaa çok hoşuma gitti Maşallah sizlere. Bu yıl peygamberimizi daha çok tanıyan Duruşa acaba ben nasıl bir sürpriz hazırlasam??? Gül dalı için biraz geç kaldı bu yıl galiba.

Selcen dedi ki...

canım benim ne güzel şeyler düşünmüşsün. Umarım hayal ettiğin gibi geçer. Biz de geçen sene evde küçük bir pasta ile kutlamıştık, bu sene daha büyük çaplı yapsam iyi olur. Beroşun çok hoşuna gider... :))

şirin tasarımlar dedi ki...

selcencim çok teşekkür ederim ,inşallah güzel geçer,her önüme geleni çağırıyorum,sanırım baya kalabalık olacak,baya heyecan yaptım,aklımdakileri yetiştirmeye çalışıyorum.dua et,öptüm canım..

şirin tasarımlar dedi ki...

Duru Ecrinin Annesi yorumunuz için çok teşekkür ederim,daha çok motive oldum.siz de mesela benim az önce yaptığım gibi gül kurabiyeler yapabilirsiniz.kurabiye hamuruna birazcık kırmızı gıda boyası koydum,gül şeklinde kurabiyeler yaptırdım,çok hoşlarına gitti.peygamber efendimizi gülle bağdaştırdılar.. kurabiyelerimiz şuan fırında,yarın misafirlerimize ikram edicez.