29.01.2013

güzel geçen pazar günü

2 gündür yazıcam ama hiç halim yok :( bursa dönüşü üşüttüm mü bilmiyorum ama hasta oldum ve kolumu kaldıracak halim yok.kendimi çok halsiz hissediyorum,tatil yaramadı sanırım bana.evde durdukça halsizliğim artıyor,gerçi 5 yaşında bir çocuğunuz varsa ve hastaysanız bunu ona anlatmanız mümkün olmadığından sabah sabah daha gözünüz açılmadan saklambaç oynamak zorunda kalabilirsiniz.

neyse gelelim pazar gününe,en çok endişe ettiğim konu yine Ecrin'di.sabah 6 da kalkmaya pek alışkın olmadığı için huysuzluk yapar diye korkuyordum ama çok şükür düşündüğüm gibi olmadı.sabah 6 da yola çıktık,hava yağmurluydu,2 saatin sonunda Bursa'ya ulaştık.adını hatırlayamadığım ve yüzlerce kelime türettiğim (dombra,dobruşka,dombili...vs) o yerin adını hatırlamaya çalışmam dışında gayet güzel bir yolculuktu.arkadaşım eşiyle bi önceki akşam gelip otelde kalmışlar,daha sonra tabelada Dobruca 'yı görünce ohhh !! dedim:) çünkü hatırlamaya çalıştığım isim taa kendisiydi :) biz tabelayı görünce direk oraya gittik,Dobruca Sosyal Tesisleri.gitmek isteyenlere öneririm.tepede yeşilliklerin arasında çok güzel bir yer.
 bu fotoğraf eşimin uykusunun açılmadığı bir anda çektiği bir fotoğraf olduğu için gayet güzel !! yine de mekan hakkında fikir vermesi açısından koydum.
 bunlar da minik kuşumun pozları..
 arkadaşım ve eşini 1 saate yakın bir süre beklerken biz de fotoğraf çektik. daha sonra onlar geldi,aradan 20 yıl geçmesine rağmen tanımakta zorlanmadık birbirimizi,sanki daha dün ayrılmışız gibi kaldığımız yerden devam ettik.çok eğlenceli bir gün geçirdik.eşlerimiz de çok iyi anlaştılar hatta yaz için birlikte balık tutma planları yapmaya başladılar:) bu yerde kahvaltımızı yaptık,kahvelerimizi içtik.daha sonra ulucami yakınlarında gezdik,oraya gidip iskender yememek olmaz,o işi de hallettik:)

sonra kapalı çarşı taraflarında çay içip eski anılarımızdan bahsettik,çocuklukla yaptığımız saçmaları hatırlayıp bol bol güldük:) güzel kızım da sanki arkadaşımız gibi yanımızda gayet uyumlu bir şekilde oturdu,bizimle birlikte çayını yudumladı,yanımıza aldığımız pepee nin kardeşi bebeyle oynadı,hiç bir eziyeti olmadı taaa kii zafer plazada kuaför görene kadar,saçını yaptıracakmış küçük hanım,neyse onu da küçük bir konuşma sonrası atlattık.ordanda arabalarımıza doğru gidip tekrar en kısa zamanda görüşme sözü verip ayrıldık..uzun zamandır yaptığım en güzel şeydi diyebilirim bu buluşma.. arkadaşların değerini bilmek gerektiğini tekrar hatırlamış olduk..
made by B.B.

5 yorum:

Selcen dedi ki...

kim o 20 yıllık arkadaş be benim niye haberim yok bundan :O

şirin tasarımlar dedi ki...

önceki yazımda sana ithaf ettiğim bi cümlem vardı,onu görmez gidip 20 yıllık arkadaşımı görür :D İlkokuldan sezen diye bi arkadaşım vardı hatırlıyomusun,reyhana sordum o hatırlıyo,sen de bilirsin.işte onunla görüştük.bundan sonraki projem bi 26 kasımda organizasyon yapıp hepimizi toplamak:) bakalım nasip olur mu???

Selcen dedi ki...

ay yeminle aklıma geldi. Dedim bu Sezen'le görüştü heralde. Bilmez miyim be Sezen'i :))) Ben o yazıyı okumamışım şimdi okucam :)

şirin tasarımlar dedi ki...

nasıl hatırladın yaa,tebrikler valla.çok iyi oldu görüştüğümüz yıllar sonra.ama ben sizinle de görüşmek istiyorum çok :(

Rümeysa dedi ki...

SİZİ MİMLEDİM BANA DÖNÜP SORULARI YANITLARMISINIZ?