28.04.2013

gelin tacı

şunun güzelliğine bir bakar mısınız? :) tevazuyu severim ama böyle güzel şeyler yaptığımı görünce çook seviyorum kendimi :)
 bi arkadaşım gelin tacı istediğini söyledi,açıkçası yapabileceğimden emin olmadığım için deniyim dedim,çünkü daha önce yaptığım bir şey değildi.ama yaptıktan sonra bakmaya doyamadım:) arkadaşım da bayıldı..
 sizce de güzel olmuş mu?made by B.B.

top çiçek,perde süsü

bunlar da ip perdemin ortasına asmak için hazırladığım çiçeklerim.daha 2 pencereme perde yapmam gerekiyor,henüz onlara fırsat bulamadım ama çiçekleri hazır olsun dedim.bu çiçekleri perdemin ortasına asınca fotoğraflarını eklerim inşallah.bakalım ne zaman fırsat olur..


made by B.B.

ip perde

öncelikle söylemek istediğim şu ki günde 500ün üzerinde misafirim oluyor bloğumda ama bir selam vermeden geçmeyin canım aaaa :))) bi çayımı için :) bi yorum yapın,üye olun :)) şaka bi yana şimdiki postumda yaptığım ip perdemi göstermek istiyorum.daha doğrusu istiyordum ama çektiğim fotoğrafa bakınca abajurun heyecanından perdeden çok onu almışım :) daha sonra perdeyi yakından ekip tekrar koyarım inşallah.
 aslında o da tam bitmedi.yapılacak bir kaç işlem daha var ama sabırsızlık işte.sevgiler..
made by B.B.

pembe çiçekler

bu minik sevimli çiçeklerimi çok sevdim :)  çiçeklerimin altına tül geçirip,dala doğal kurdeleyle sabitledim. ahh bi de altlarına minik saksılar bulabilsem :(( daha saksı bulup koyamadığım için tamamlanmadılar ama paylaşmadan duramadım :) ben de önceden boyamış olduğum meyveli yoğurt kabına emaneten oturttum sevimli çiçeklerimi. bittiğinde 2 komidinimin üstüne koymayı düşünüyorum..made by B.B.

takı kutusu

yatak odamı pembeleştirme projelerim son hızla devam ediyor :) bu gördüğünüz çit görünümlü kutunun benzerini bir yerde görüp beğenmiştim ama işte herşeyi kendim yapma isteğim sayesinde almayıp kendim yapmaya koyuldum.bizim okulumuzun yanında bir marangoz atolyesi var ve sağolsun ne istersek marangozumuz bıkmadan usanmadan istediğimizi yapıyor.ona bu çiti anlattım elindeki kontraplaklardan bu minik parçaları kesti,ben de onları bu çok sevdiğim renge boyayıp parçaları yapıştırıp bu çit kutuyu oluşturmuş oldum.abajurumla da çitlerim takım oldu.
 içine de takılarımı koyup aynamın önüne yerleştirdim.insanın kendi yaptığı şeyleri izlemek bile çok mutluluk veriyor :))made by B.B.

abajur yenileme

herkese iyi geceler diliyorum,hafta sonunun rutin ev işleri sonrasında anca bu saatte yazabiliyorum (00:40)
bu saatte paylaşmak istediğim şey,eski bir abajurum.3 sene önce bi arkadaş hediye etmişti,böyle sade üzeri düz sarı kumaşla kaplı normal sıradan bir abajur.ama bu sevgili abajurun evimizde sefası çok uzun sürmedi,minik kuşumun yere düşürmesiyle abajurun üzerindeki şapkası kırıldı,kullanılamaz hale geldi.o halini fotoğraf çekmeyi çok sonradan akıl ettiğim için malesef gösteremiyorum :( geçen sene kendi evimize taşınırken kullanmadığım ne varsa verdiğimi söylemiştim daha önceden,bu abajuru da kullanmıyordum ama vermeye kıyamadığım eşyaların arasındaydı.nasıl yapsam diye baya bi akıl yürüttüm üzerinde,daha önce hiç görmediğim,yapılmamış bir şey olsun istedim,en son bu halini gözümün önüne getirdim ve hemen kolları sıvayıp yapmaya giriştim.
yatak odam koyu renk,alırken severek almıştım ama beyaz aşkı başladıktan sonra yatak odama renk katmak istedim.genelde kahverengiyi kremle kombinlediğim için sanırım iyice sıkıldım bu renklerden.ben de ( yavru ağzı , pembe arası artık adı neyse :) bu renkle odamı daha sevimli hale getirmeyi planlıyorum.odada kullanabileceğim bazı şeyleri de bu renkten seçmeye çalışıyorum,böylece kahverengi ve bu renk uyumunu yakalamaya çalışıyorum.
 neyse geleli abajurumuza,bunlar normal bildiğiniz marketlerde satılan kalın çöp şiş çubukları.boyama işleminden sonra silikonla sırayla yapıştırdım ve üzerini de keçelerle süsledim.ve hayalimde oluşturduğum görüntüye kavuşmuş oldum.
 aslında altındaki porselen kısmı da beyaza boyamayı düşünüorum ama nasıl olacağı konusunda emin olamadığım için denemedim daha,bu konu da tecrübesi olanlar varsa tavsiyelerini rica ediyorum:) ve aynı zamanda abajurumun nasıl göründüğün konusunda yorumları da... :))


made by B.B.